28 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2014

Έγιναν με εθνική συγκίνηση και υπερηφάνεια οι εορταστικές εκδηλώσεις για την επέτειο του ΟΧΙ και στα τρία χωριά του συγχωνευμένου Δημοτικού Σχολείου Αγίας Βαρβάρας. Την Δευτέρα 28 Οκτωβρίου έγινε η καθιερωμένη θεία λειτουργία με τη συμμετοχή της σημαίας και των μαθητών της δημοτικής κοινότητας Αγίας Βαρβάρας. Μετά με τη συμμετοχή πλήθους κόσμου έγινε και η καθιερωμένη παρέλαση του Νηπιαγωγείου και του Δημοτικού Σχολείου Αγίας Βαρβάρας. Ακολούθησε  κατάθεση στεφάνων στο ηρώο , ομιλία για την επέτειο από τον δάσκαλο της ΣΤ΄τάξης κ. Πετρομελίδη Μιχάλη ενώ στο τέλος οι μαθητές είπαν ποιήματα και τραγούδια.

Οι εορταστικές εκδηλώσεις για την επέτειο έγιναν και στις δημοτικές κοινότητες της Άμμου και των Ασωμάτων.

Κατασκευή στεφανιών στο σχολείο

Νηπιαγωγείο