Εκδήλωση 28ης Οκτωβρίου 2011

Βίντεο απ΄τη παρέλαση_(new)

Πραγματοποιήθηκαν με λαμπρότητα οι γιορταστικές εκδηλώσεις για την επέτειο του ΟΧΙ στα Δημοτικά διαμερίσματα της Αγ. Βαρβάρας και των Ασωμάτων . Η λειτουργία  στην Αγ. Βαρβάρα τελέστηκε στο Ιερό Ναό όπου παραβρέθηκαν εκπρόσωποι της τοπικής κοινότητας της Αγ.Βαρβάρας και Άμμου καθώς και εκπρόσωποι της 1ης Μεραρχίας Πεζικού. Ακολούθησε η καθιερωμένη παρέλαση των μαθητών του σχολείου από τα δημοτικά διαμερίσματα της Αγ. Βαρβάρας και Άμμου. Ακολούθησε η δοξολογία στο ηρώο , κατάθεση στεφάνων από τις αρχές του τόπου, το νηπιαγωγείο και δημοτικό σχολείο, την εθνική αντίσταση και πολιτιστικό σύλλογο. Την  ομιλία για την επέτειο του ΟΧΙ  εκφώνησε ο Δντής του σχολείου κ. Κωνσταντινίδης Κων/νος. Απαγγέλθηκαν ποιήματα και τραγούδια από τους μαθητές. Η τελετή έληξε με τον εθνικό ύμνο.

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...