28η Οκτωβρίου- Εορτασμός

Η γιορτή μας ξεκίνησε με την παράδοση της σημαίας στη σημαιοφόρο, ενώ στη συνέχεια, οι μαθητές και οι μαθήτριες της όλων των τάξεων, έπειτα από την καθοδήγηση και προετοιμασία των δασκάλων τους, απήγγειλαν τα ποιήματά τους, τραγούδησαν προς τιμήν των ηρώων του έθνους και συζήτησαν για την αξία του αγώνα! Επιπλέον, οι μαθητές των Α’, Β’ και Γ’ τάξεων πραγματοποίησαν συνεργατικά μια καλλιτεχνική δράση (δημιουργία κολάζ!)

Στην παρέλαση συμμετείχαν οι μαθητές και οι μαθήτριες όλων των τάξεων υπό την καθοδήγηση του γυμναστή κ.Νίκου Γιαννουλάτου, ενώ τον λόγο για την επέτειο του ΟΧΙ εκφώνησε η κ. Ταυρίδου Αργυρώ. Συγχαρητήρια στα παιδιά, στους/στις εκπαιδευτικούς και στα μέλη της σχολικής μονάδας που βοήθησαν στην πραγματοποίηση των εορταστικών εκδηλώσεων.

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...