Παροχή προσωπικών λογαριασμών στους μαθητές της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης από το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο

ΕΓΓΡΑΦΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ ΓΙΑ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΜΑΘΗΤΩΝ

Για τη διασυ?νδεση των σχολει?ων, των εκπαιδευτικω?ν και των μαθητω?ν της Πρωτοβα?θμιας και Δευτεροβα?θμιας Εκπαι?δευσης σε ε?να ασφαλε?ς δι?κτυο και την παροχη? ποιοτικω?ν ηλεκτρονικω?ν υπηρεσιω?ν σε αυτου?ς, το υπουργει?ο Παιδει?ας και Θρησκευμα?των λειτουργει? και εξελι?σσει το Πανελλη?νιο Σχολικο? Δι?κτυο (www.sch.gr).

Η εγγραφή γίνεται από τον κηδεμόνα κάθε μαθητή/μαθήτριας μέσω της εφαρμογής εγγραφής που βρίσκεται στη διεύθυνση https://register.sch.gr/students/.

Αφού μελετήσετε τις παρακάτω οδηγίες, να προχωρήσετε μέχρι τις 24 Μαρτίου 2020 στην εγγραφή, ώστε να ολοκληρωθεί από την πλευρά των μαθητών/τριών του σχολείου μας η προετοιμασία για το πρόγραμμα της εξ αποστάσεως διδασκαλίας. Επισημαίνεται ότι, τον Αριθμό Μητρώου Μαθητή μπορείτε να τον βρείτε στον Έλεγχο Προόδου του Α? Τριμήνου 2019-2020, για τις Γ,Δ,Ε,ΣΤ τάξεις. Για την Α και Β τάξη επικοινωνήστε με το σχολείο στο τηλ. 2331091215 ή με μήνυμα στο 6976658647, τις εργάσιμες ημέρες και ώρες.

Μετά τη εγγραφή  επικοινωνήστε τηλεφωνικά ής sms  ή στείλτε email  με τους κωδικούς που πήρατε. Ευχαριστώ

Ο διευθυντής του σχολείου

Πατήστε τον παρακάτω σύνδεσμο για να διαβάσετε τις οδηγίες.

Οδηγίες-για-την-εγγραφή-μαθητή-τριας-στο-Πανελλήνιο-Σχολικό-Δίκτυο