ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΤΑΞΗ

Αγαπητοί γονείς , μένετε ενημερωμένοι για οδηγίες και πληροφορίες στην ιστοσελίδα του σχολείου μας.

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΤΑΞΗ

Συνδέεστε στο Ίντερνετ  και στο google γράφετε ” Ηλεκτρονική τάξη” , μπαίνετε στα μαθήματα,  στη συνέχεια επιλέγετε το Νομό Ημαθίας, επιλέγετε Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση, και στη συνέχεια επιλέγετε το Δημοτικό Σχολείο Αγίας Βαρβάρας, κι έτσι θα σας ανοίξουν τα μαθήματα. Είναι ανοιχτά προς το παρόν και μπορείτε να τα δείτε αλλά καλά είναι να δουλέψετε την τάξη σας. Μαθήματα θα ανεβαίνουν συνεχώς από τους δασκάλους όσο το επιτρέπει και το αντέχει το σύστημα.

Κλειστό μάθημα σημαίνει. Έχετε κάνει εγγραφή μαθητή στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (σύμφωνα με τις οδηγίες που πήρατε αλλά υπάρχουν και σε ανάρτηση  στην ιστοσελίδα μας)  και τους κωδικούς που πήρατε να τους στείλατε στο  email του σχολείου dimagvar@sch.gr  . Ο δάσκαλος αφού πάρει τους κωδικούς σας θα δημιουργήσει την “τάξη”  , θα σας εγγράψει ώστε να την βλέπετε μόνο εσείς , μπαίνοντας πάντα στο μάθημα με τους κωδικούς που έχετε.

Καλή  δύναμη σε όλους.