ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΗΝ ΑΜΜΟ 6-6-2018

Κοινή σχολική δράση πραγματοποίησε το Δημοτικό Σχολείο Αγίας Βαρβάρας σε συνεργασία με τα προσφυγόπουλα της ΔΥΕΠ στην Άμμο την Τετάρτη 6-6-2018. Παράλληλα στην κοινή αυτή δράση παραβρέθηκε και το 3ο Δημοτικό Σχολείο Βέροιας ανταποδίδοντάς τους την φιλοξενία για την επίσκεψη της ΔΥΕΠ στο 3ο Δ.Σ . Τα παιδιά των σχολείων δραστηριοποιήθηκαν σε κοινές δράσεις όπως ποδόσφαιρο  , ζωγραφική και παιχνίδια. Ήταν ένα ευχάριστο και μοναδικό πρωινό δράσης, παιχνιδιού και ξεγνοιασιάς, αλλά προπάντων ανθρωπιάς και αλληλεγγύης. Πρωτόγνωρο στα τοπικά σχολικά χρονικά των εκδρομών και δράσεων, μια μοναδική εμπειρία  για όλους μας δασκάλους και μαθητές.

Καλό κατευόδιο για τα προσφυγόπουλα που θα ενταχθούν του χρόνου σε τάξη υποδοχής και θα αντιμετωπίσουν τέτοιες σχολικές δράσεις.

Καλή πρόοδο στους μαθητές του 3ου Δ.Σ Βέροιας

Καλή πρόοδο στους μαθητές του Δ.Σ Αγίας Βαρβάρας